अक्षय कुमार बलिउडमा सबैभन्दा बढी कमाउने अभिनेता, बढाए आफ्नो पारिश्रमिक

अक्षय कुमार यतिबेला बलिउडमा सबैभन्दा बढी कमाउने अभिनेतामध्ये एक हुन् । अक्षय कुमार काममा निकै लगनशील छन् र एकदिन पनि ब्रेकमा बस्दैनन् । त्यसैले त कति कलाकारको वर्षमा मुश्किलले एउटा फिल्म रिलिज भइरहेका बेला अक्षय कुमारको भने ४–५ वटा फिल्म रिलिज भइरहेको हुन्छ ।

अक्षय कुमारका थुप्रै फिल्म सन् २०२१ मा मात्रै नभई २०२२ मा पनि रिलिज हुने तयारी भइसकेको छ । भारतीय मिडियामा प्रकाशित समाचारका अनुसार अब अक्षयले आफ्नो पारिश्रमिक बढाएको खबर प्रकाशित भएको छ । बलिउड हंगामाको एउटा रिपोर्टलाई विश्वास गर्ने हो भने केही महिनामा अक्षय कुमारले आफ्नो पारिश्रमिकमा अत्यधिक वृद्धि गरेका छन् ।

सुरुमा अक्षयले आफ्नो पारिश्रमिक ९९ करोडबाट बढाएर १०८ करोड गरेका थिए जुन अब बढेर ११७ करोड भारु पुगेको थियो । एक स्रोतलाई विश्वास गर्ने हो भने हरेक निर्माता अक्षय कुमारलाई आफ्नो फिल्ममा अनुबन्ध गर्न चाहन्छन् । यस्तोमा आफ्नो मागलाई मध्यनजर गर्दै अक्षयले सन् २०२२ मा रिलिज हुने आफ्नो हरेक फिल्मका लागि पारिश्रमिक बढाएर १३५ करोड भारु गरिदिएका छन् ।

वास्तवमा हरेक निर्माता अक्षय कुमारलाई फिल्ममा लिएर जोखिम कम गर्न चाहन्छन् । कम बजेटमा पनि निकै उत्कृष्ट फिल्म बन्ने गर्छ जसमा मोटो रकम फाइदा हुने सम्भावना पनि बढी हुन्छ । स्रोतका अनुसार अक्षयलाई लिएर एउटा फिल्म निर्माण गर्दा लाग्ने शूल्क र उनको पारिश्रमिक मिलाएर १९० करोड भारु जति पर्छ । जबकी सेटलाइट, डिजिटल, म्युजिक राइट्स र थिएटर्सबाट फिल्मले सजिलै २ सय करोडमाथि नै व्यापार गर्छ । त्यसैले निर्मातालाई अक्षयको फिल्मबाट घाटा हुने सम्भावना निकै कम हुन्छ ।

अक्षयले आफ्ना निकै मिल्ने साथी फिरोज नाडियाडवालालाई पारिश्रमिकमा विशेष छुट दिने गरेको भारतीय सञ्चार माध्यमले बताएका छन् । फिरोजको फिल्ममा उनी २० प्रतिशत कम पारिश्रमिक लिने गरेको बताइन्छ । अक्षय कुमारको पछिल्लो फिल्म ‘लक्ष्मी’ रिलिज भएको थियो । उनको अर्को फिल्म ‘सूर्यवंशी’ बनेर तयार छ । अक्षयले ‘बेल बटम’ को सुटिङ पूरा गरिसकेका छन् । यतिबेला अक्षयसँग ‘अतरंगी रे’, ‘पृथ्वीराज’, ‘राम सेतु’, ‘मिशिन लायन’, ‘रक्षा बन्धन’ जस्ता थुप्रै फिल्म छन् जुन २ वर्षभित्र रिलिज हुनेछ ।