ओली नेतृत्व अस्वीकार गर्दै कर्णालीका मन्त्री प्रचण्ड–माधव समूहमा फर्किए

नेकपाभित्र विभाजन देखिएपछि केपी ओली नेतृत्वको नेकपालाई समर्थन गरेका कर्णाली प्रदेशका सामाजिक विकासमन्त्री दल रावलले प्रचण्ड–माधव समूहमा फर्किएको घोषणा गरेका छन् ।

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी हुम्ला जिल्लाका सचिवसमेत रहेका मन्त्री रावलले आइतबार वक्तव्य जारी गर्दै केपी समूह छोडेर प्रचण्ड–नेपाल समूहमा फर्किएको बताएका हुन्। मन्त्री रावल फर्किएसँगै हुम्ला जिल्लामा प्रचण्ड–माधव समूहको नेतृत्व स्पष्ट बहुमतमा देखिएको छ । जिल्ला अध्यक्ष लालकेश केसी प्रचण्ड–माधव समूहमा नै छन् ।

जिल्लाका अधिकांश नेता–कार्यकर्ताले प्रचण्ड–नेपाल समूह रोजेपछि केपी ओली पक्ष कमजोर देखिएको छ । गोरखबहादुर बोगटी, अदानचुली गाउँपालिका अध्यक्ष दल फडेरा, चंखेली गाउँपालिका उपाध्यक्ष विमला शाही, गोकुल बुढा, खार्पुनाथ गाउँपालिका उपाध्यक्ष रूपा शाही रहेका छन् । जिल्लाका सबै समूहले प्रचण्ड–नेपाल समुह रोजेपछि ओली पक्ष अल्पमतमा परेको छ ।